Puidust käsitöö

Avinurme peamine puidust käsitöö toodang juba ajalooliselt on olnud puunõud ehk kohalikus keelepruugis „riistad“. Seejuures on tehtud valdavalt lihtsaid igapäevaseid majapidamisnõusid: tünnid, toobrid, vaadid, puupanged, kibud. Punutud on ka peerg- ja laastukorve, kistud katusepilpaid või valmistatud mööblit, ennekõike toole.


Puidust käsitöö

Puiduaidas on Eesti kõige rikkalikum laastukorvide valik, hulgaliselt erinevaid puidutooteid ning rahvuslikku puidust käsitööd. Puiduaida tootevalikust leiate:
–      laastukorvid ja muud laastutooted
–      majapidamisnõud
–      saunatooted
–      mänguasjad
–      mööbli
–      maalitud Muhu kalossid

Telli toode vastavalt oma maitsele

Enamikku puiduaida toodetest on võimalik tellida vastavalt oma maitsele sobivas mõõdus ja värvigammas mugavalt veebipoest www.strauss.ee

Unikaalsed värvitud tooted
Omaette hinnatud kaubaks on puiduaidas kujunenud värvitud tooted. Pildi saab peale joonistada praktiliselt kõigele: korvile, kalossile või kausile. Puiduaida kunstniku hea silm ja meisterlik käsi muudab iga toote unikaalseks ja omanäoliseks. Avinurmes maalitud Muhu kalossid on kuulsad üle Eesti. Kasutatud värvid on vastupidavad ja kannatavad hooldust. Põhitoonideks on lasuurvalge, tumeroheline, -pruun, -sinine, punakaspruun.

“Vajasin järgmiseks hommikuks kingitust kolleegile uue karjafarmi avamise puhul. Leidsin puiduaidast sobiva korvi. Tõelise üllatusena pakuti aga mulle ka võimalust joonistada korvile peale Õnne talule pühendatud pilt. Korv oli õhtuks valmis .”

Maile Ida-Virumaalt

. kodulehe valmistamine