Õpitoad

Õpitoad 2018-04-04T04:51:58+00:00

Olete oodatud puiduaida õpitubadesse oma näpuosavust proovile panema. Tulla võite kas sõpruskonnaga, perega või heade kolleegidega. Õpitoa raskusastme saame kokku panna sõltuvalt tulevaste meistrite vanusest ning näpuosavusest. Hetkel pakume 8. erinevat õpituba. Soovi korral paneme kokku ka paketi (lisaks toitlustus ja/või majutus) vastavalt teie vajadustele.

Oma tulekust ja soovidest palume eelnevalt teada anda: info@puiduait.ee või

+ 372 52 757 62

 

1. KORVIPUNUMINE

Kestvus: 1 – 2 tundi
Grupi suurus: 1–50 inimest

Hind: 8 eurot inimene  

Laastukorvi punumine on puiduaida leivanumber ning kui on üks koht, kus seda kunsti osatakse, siis on see Avinurme.

Juhendaja näpunäidete abil saavad kõik õpitoas osalejad selgeks korvipunumise põhitõed: valitakse laastud, punutakse laastust marjakorv ning lõpuks viimistletakse ka oma töö. Kõigile osalejatele jagatakse korvipunumiseks vajalikud töövahendid ning osaleja lahkub õpitoast omavalmistatud korviga. Oleme näinud just korvipunumise õpitoas kõige siiramat rõõmu oma kätega valmis-punutud laastukorvi üle. Õpitoas valmib marjakorv mõõtudega 10 x 10 cm.

2. LAASTUST KAUNISTUSED

Kestvus: 1 tund

Grupi suurus: 1–50 inimest

Hind: 5 eurot inimene

Laastudest saab lisaks praktilistele toodetele valmistada ka erinevaid kaunistusi. Õpitoas õpivad osalejad juhendaja näpunäidete järgi valmistama laastust jõuluehteid (jõulupallid, jõulutähed), kaarte jm kaunistusi.

3. PRÄÄNIKU VALMISTAMINE. UUS!

Kestvus: 1 tund

Grupi suurus: 5- 50 inimest
Hind: 8 eurot inimene

Puidust vormis prääniku valmistamise õptuba. Uus on ikka äraunustatud vana. Juba meie esivanemad valmistasid präänikud just selleks tehtud puidust kaunistustega vormis. Oleme välja otsinud vanad traditsioonid ja meie meistrimehed valmis saanud uued vormid. NB! Töötoa lõpus võimalus vorm endale soodsalt soetada. Sisult toit, vormilt puit.

4.LEIVAPÕRSA KÜPSETAMINE

Kestvus: 1 tund

Grupi suurus: 5-25 inimest
Hind: 10 eurot inimene

Leivatoas saab teha oma esimesed katsetused leiva küpsetamises. Puiduaida leivameister jagab näpunäiteid, kuidas segada kokku üks õite hea leivataigen, mida head ja paremat sinna sisse võiks panna ja loomulikult mis on salarelv, et leib kenasti kerkiks ja hõrgult maitseks. Töötoas saab igaüks panna oma käteosavuse proovile ja meisterdada endale leivapõrsa. Jõuluorikas/põrsas  on sea-sarnaseks küpsetatud leib, mis jõuluõhtul pannakse lauale, kuhu ta jääb kogu pühade ajaks. 

5. LEIVA KÜPSETAMINE

6. PUIDUST LIBLIKAPROSSI MAALIMINE

Kestvus: 1 tund

Grupi suurus: 5- 50 inimest
Hind: 5 eurot inimene

Puidutootele maalimine on hoopis midagi muud, kui teha seda paberile või lõuendile. Selles õpitoas saab juhendaja näpunäidete järgi katsetada ja endale kauni puidust liblikakujulise prossi või magneti valmistada. Kõigile osalejatele jagatakse omad töövahendid ning osaleja lahkub koolituselt maalitud liblikaga.

7. KALOSSILE MAALIMINE

Kestvus: 2 tundi

Grupi suurus: 5- 50 inimest
Hind: 20 eurot inimene

Õpituba sobib kõigile käsitöö ja kunstihuvilisele inimesele. Ainsaks eelduseks on, et inimene oskab pintslit kasutada. Osalejatele jagatakse kalossid, värvid, pintslid ja näidispilt mustrijoonistega. Kursuse lõpus saab osaleja endale Eestile ainuomased, praktilised, kuid ise tehtud jalanõud. Õpituba juhendab meie kunstnik kelle käe all valmivad just teie meelejärgi uued jalavarjud.

8. PUIDULE MAALIMINE

Kestvus: 1–2 tundi

Grupi suurus: 5- 50 inimest
Hind: 8 eurot inimene

Puidutootele maalimine on hoopis midagi muud, kui teha seda paberile või lõuendile. Selles õpitoas saab juhendaja näpunäidete järgi seda katsetada ja ise endale meelepärane korv kaunistada. Kõigile osalejatele jagatakse omad töövahendid ning osaleja lahkub koolituselt maalitud tootega.