Õpitoad

Õpitoad 2023-01-19T14:33:15+00:00

Olete oodatud puiduaida õpitubadesse oma näpuosavust proovile panema. Tulla võite kas sõpruskonnaga, perega või heade kolleegidega. Õpitoa raskusastme saame kokku panna sõltuvalt tulevaste meistrite vanusest ning näpuosavusest. Hetkel pakume 8. erinevat õpituba. Soovi korral paneme kokku ka paketi (lisaks toitlustus ja/või majutus) vastavalt teie vajadustele. Oma tulekust ja soovidest palume eelnevalt teada anda: info@puiduait.ee või + 372 52 757 62

NB! Töötuba on sobilik vanusele alates 10.a

Töötoad: korvipunumine, leivapõrsa küpsetamine ja “Puud räägivad…” on tunnustatud EHE märgisega!  

KORVI töötuba

Laastukorvi punumine on puiduaida leivanumber ning kui on üks koht, kus seda kunsti osatakse, siis on see Avinurme.

Juhendaja näpunäidete abil saavad kõik õpitoas osalejad selgeks korvipunumise põhitõed: valitakse laastud, punutakse laastust marjakorv ning lõpuks viimistletakse ka oma töö. Kõigile osalejatele jagatakse korvipunumiseks vajalikud töövahendid ning osaleja lahkub õpitoast omavalmistatud korviga. Oleme näinud just korvipunumise õpitoas kõige siiramat rõõmu oma kätega valmis-punutud laastukorvi üle. Õpitoas valmib marjakorv mõõtudega 10 x 10 cm.

Kestvus: 1 – 2 tundi
Grupi suurus: 1–50 inimest
Hind: 15.-/in

Töötuba on tunnustatud EHE märgisega.

Küsi pakkumist

PUIDU töötuba

Laastudest saab lisaks praktilistele toodetele valmistada ka erinevaid kaunistusi. Õpitoas õpivad osalejad juhendaja näpunäidete järgi valmistama laastust ehteid (jõulupallid, jõulutähed), kaarte, kaunistusi, magneteid.

Kestvus: 1 tund
Grupi suurus: 1–50 inimest
Hind: 8.-/in

Küsi pakkumist

PRÄÄNIKU töötuba

Puidust vormis prääniku valmistamise õptuba. Uus on ikka äraunustatud vana. Juba meie esivanemad valmistasid präänikud just selleks tehtud puidust kaunistustega vormis. Oleme välja otsinud vanad traditsioonid ja meie meistrimehed valmis saanud uued vormid. NB! Töötoa lõpus võimalus vorm endale soodsalt soetada. Sisult toit, vormilt puit.

Kestvus: 1 tund
Grupi suurus: 5–50 inimest
Hind: 10.-/in

Küsi pakkumist

PÕRSA töötuba

Leivatoas saab teha oma esimesed katsetused leiva küpsetamises. Puiduaida leivameister jagab näpunäiteid, kuidas segada kokku üks õite hea leivataigen, mida head ja paremat sinna sisse võiks panna ja loomulikult mis on salarelv, et leib kenasti kerkiks ja hõrgult maitseks. Töötoas saab igaüks panna oma käteosavuse proovile ja meisterdada endale leivapõrsa. Jõuluorikas/põrsas on sea-sarnaseks küpsetatud leib, mis jõuluõhtul pannakse lauale, kuhu ta jääb kogu pühade ajaks.

Kestvus: 1 tund
Grupi suurus: 5–25 inimest
Hind: 10.-/in

Töötuba on tunnustatud EHE märgisega.

Küsi pakkumist

LEIVA töötuba

Leivatuba edasijõudnutele! Leiva töötoas jagab puiduaida leivameister näpunäiteid, kuidas segada kokku üks õite hea leivataigen, mida head ja paremat sinna sisse võiks panna ja loomulikult mis on salarelv, et leib kenasti kerkiks ja hõrgult maitseks. Töötoa lõppedes tuleb leivaahjust meeli erutavalt head leivalõhna ja loomulikult ei lahku keegi oma leivata. Huvi korral saab ka juuretise kaasa. Kui peaks hiljem tekkima vajadus leivaastja järele, siis ka sellele murele leiame lahenduse.

Kestvus: 2 tundi
Grupi suurus: 5–25 inimest
Hind: 15.-/in

Küsi pakkumist

EHTE MAALIMISE töötuba

Puidutootele maalimine on hoopis midagi muud, kui teha seda paberile või lõuendile. Selles õpitoas saab juhendaja näpunäidete järgi katsetada ja endale kauni puidust liblikakujulise prossi või magneti valmistada. Kõigile osalejatele jagatakse omad töövahendid ning osaleja lahkub koolituselt maalitud liblikaga.

Kestvus: 1 tund
Grupi suurus: 5–50 inimest
Hind: 10.-/in

Küsi pakkumist

KALOSSI maalimise töötuba

 

Õpituba sobib kõigile käsitöö ja kunstihuvilisele inimesele. Ainsaks eelduseks on, et inimene oskab pintslit kasutada. Osalejatele jagatakse kalossid, värvid, pintslid ja näidispilt mustrijoonistega. Kursuse lõpus saab osaleja endale Eestile ainuomased, praktilised, kuid ise tehtud jalanõud. Õpituba juhendab meie kunstnik kelle käe all valmivad just teie meelejärgi uued jalavarjud.

Kestvus: 2 tundi
Grupi suurus: 5–50 inimest
Hind: 20.-/in

Küsi pakkumist

KORVI maalimise töötuba

Puidutootele maalimine on hoopis midagi muud, kui teha seda paberile või lõuendile. Selles õpitoas saab juhendaja näpunäidete järgi seda katsetada ja ise endale meelepärane korv kaunistada. Kõigile osalejatele jagatakse omad töövahendid ning osaleja lahkub koolituselt maalitud tootega.

Kestvus: 1-2 tundi
Grupi suurus: 5–50 inimest
Hind: 15.-/in

Küsi pakkumist